Aktualności

Aktualności

Etap I Konkursu już w poniedziałek

Data: 2 lutego 2018 r.

W poniedziałek prawie 400 zespołów przystąpi do etapu I naszego Konkursu. Zadaniem zespołów będzie rozwiązanie trzech testów:
  • 1 – Podstawowy test wiedzy
  • 2 – Wykorzystanie oficjalnych źródeł danych statystycznych
  • 3 – Interpretacja tekstów analitycznych
Każdy z testów składa się z 10 pytań. Na rozwiązanie testu, zespół ma 2 tygodnie. W tym czasie można wielokrotnie logować się do aplikacji i odpowiadać na pytania, zmieniać odpowiedzi, poprawiać, aż do 19 lutego 2018 r. W celu rozwiązania testu należy przejść do zakładki Aplikacja, kliknąć link i zalogować się.
Powodzenia!

A tych którzy jeszcze się nie zapisali zapraszamy do rejestracji!
Aktualności

European Statistics Competition na Facebooku

Data: 26 stycznia 2018 r.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku European Statistics Competition – Registration utworzonego przez Eurostat, które jest źródłem informacji o Europejskim Konkursie Statystycznym w 11 państwach biorących udział w zawodach - kliknij i dołącz!
Aktualności

Materiały i przykładowe testy

Data: 23 stycznia 2018 r.

W zakładce materiały zajdziecie wiele przydatnych publikacji, prezentacji i narzędzi, które będą wam przydatne w trakcie konkursu. Ponadto, znajdziecie tam również pytania testowe. Pytania dotyczą Testu 1, czyli zrozumienia podstawowych pojęć statystycznych, miar, podstaw rachunku prawdopodobieństwa i rozkładu normalnego.
Aktualności

Wydarzenie na Facebooku

Data: 12 stycznia 2018 r.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku poświęconego Europejskiemu Konkursowi Statystycznemu. Będą tam zamieszczane ważne dla was informacje. Weź udział w wydarzeniu!.
Aktualności

Ruszyła rejestracja!

Data: 20 października 2017 r.

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym uruchomiona została rejestracja uczestników pierwszego Europejskiego Konkursu Statystycznego. Zapraszamy do zakładki Rekrutacja, gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zgłoszenia do udziału w Konkursie.
Aktualności

Zaproszenie Eurostatu

Data: 18 października 2017 r.

W czerwcu br. Główny Urząd Statystyczny otrzymał zaproszenie Eurostatu na przyłączenie się do organizacji i udziału pierwszego Europejskiego Konkursu Statystycznego. Dzięki temu, Polska stała się jednym z kilkunastu krajów europejskich, które przystąpiły do tak ciekawego projektu, mającego za cel promocję statystyki wśród młodzieży i nauczycieli.